Aktualności

Koszalin: Szkoła Maryi

W dniach 20-22.10.2017 r. w Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie (al. Monte Casino 7) odbędzie się jesienna sesja „Szkoły Maryi”. Organizatorzy zapraszają wszystkich pełnoletnich bez górnej granicy wieku. W trakcie konferencji dzieci będą miały zapewnioną opiekę. 
⦁ Początek: piątek o godz. 17:00 (od godz. 17:00do 18:45 zapisy).
⦁ Zakończenie: niedziela, ok. godz. 15:00.
Zgłoszenie przez wypełnienie formularza (preferowana opcja):
https://docs.google.com/forms/d/1VxsIcS44e2dw9r-ifImIWkPA7pXYNhr3i5hHEX61WrA/
Wszelkie pytania tel. +48 692 423 140, lub e-mszkolam-koszalin@wp.pl
Inne wiadomości na stronie http://maryschool.org/

Koszalin: Kawiarenka Dialogowa Małżonków

14.10.2017 r. (sobota) w kawiarni „Kawa z duszą” w Koszalinie prowadzonej przez Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia odbędzie się Kawiarenka Dialogowa Małżonków. Ta odbywająca się cyklicznie propozycja skierowana jest do każdej pary małżeńskiej, której zależy na umocnieniu wzajemnych relacji. To okazja do dialogu, który pozwala budować więź między małżonkami i dobrze przeżyty prowadzi do zrozumienia, zgody oraz wyrozumiałości. Kawiarenka to czas, żeby „zatrzymać się” w codziennym biegu i zadbać o rozwój miłości małżeńskiej.

Spotkanie przygotowane jest tematycznie. Rozpoczyna się 15 -20 minutowym wprowadzeniem prelegenta. Następnie uczestnicy przy swoich stolikach otrzymują inspiracje w oryginalnej formie „Menu Dialogu”. Są to pytania, z których każda para będzie mogła skorzystać przy prowadzeniu rozmowy.

 

Różaniec do granic

7.10.2017 r. (sobota) w święto Matki Bożej Różańcowej w naszym kraju odbędzie się akcja „Różaniec do granic”. Wierni chcą stanąć na granicach kraju i modlić się na różańcu w intencji Ojczyzny i całego świata. 

Ksiądz Biskup wyznaczył kościoły stacyjne w nadmorskich miejscowościach naszej diecezji, gdzie zgromadzą się wierni zanim wyruszą na plażę

Program spotkania w kościele stacyjnym:

10.30 Modlitwa i konferencja wprowadzająca 
11.00 Eucharystia 
12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu 
Po nabożeństwie eucharystycznym czas na posiłek i przejście (przejazd) na miejsce modlitwy różańcowej. 
14.00 Modlitwa różańcowa 
15.30 Modlitwa na zakończenie

Szczegółowe informacje o projekcie w naszej diecezji: http://www.diecezjakoszalin.pl/projekt-rozaniec-do-granic-w-naszej-diecezji

Koszalin: Msza św. za Ojczyznę

Począwszy od 30.09.2017 r. (sobota) w kaplicy Domu Miłosierdzia Bożego odbywać się będą co miesiąc Msze święte za Ojczyznę. W każdą ostatnią sobotę miesiąca organizatorzy zapraszają o godz. 19.00, aby wypełniać prośbę Jezusa zawartą w tzw. proroctwie skrzatuskim, którego treść wisi nad wejściem do kaplicy Domu.

Koszalin: Czuwanie modlitewne

29.09.2017 r. (piątek) w Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie odbędzie się czuwanie modlitewne. Tego dnia przypada święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Domu Miłosierdzia jest w sposób szczególny oddany w opiekę św. Michałowi Archaniołowi. Po Mszy św. o godz. 19.00 odbędzie się krótka procesja do figury Archanioła stojącej podwórzu Domu, gdzie zostanie odnowiony akt oddania się św. Michałowi w opiekę. Następnie do godz. 21.30 w kaplicy będzie trwało czuwanie modlitewne. 

Koszalin: Koronka na ulicach świata

28.09.2017 r. (czwartek) o godz. 15.00 przed Domem Miłosierdzia Bożego (od ul. Młyńskiej), w ramach inicjatywy „Koronka na ulicach świata” zostanie odmówiona koronka do Bożego Miłosierdzia. Tego dnia przypada dziewiąta rocznica beatyfikacji  spowiednika św. s. Faustyny, ks. Michała Sopoćki. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich, którzy chcą dołączyć do wspólnej modlitwy.