Dzień Papieski w Naszej Diecezji

13 października przypada Dzień Papieski. W naszej diecezji przewidziane są liczne inicjatywy związane z przeżywaniem tego dnia.

Studenci z Duszpasterstwa Akademickiego w Koszalinie w ramach propagowania myśli Jana Pawła II będą rozdawać ulotki z wybraną myślą papieża. Młodzież z Duszpasterstwa będzie jeździć wszystkim liniami autobusowymi przez miasto, rozdając wizytówki ze słowem Jana Pawła II oraz częstując słodkim upominkiem. Jednocześnie wspólnota akademicka będzie zapraszać na wieczorną Eucharystię o godz. 19.00 do Kaplicy Chrystusa Króla przy parafii Ducha Świętego, aby dziękować za zbliżającą się kanonizację Papieża.

KIK w Koszalinie organizuje w dniach, od 12 do 13 października pielgrzymkę śladami bł. Jana Pawła II podczas jego pobytu w Koszalinie w 1991 r. Początek w sobotę 12.10 o godz. 15.00 w sanktuarium na Górze Chełmskiej a zakończenie w niedzielę 13.10. Mszą św. w WSD w Koszalinie o godz. 11.00.

W sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej od godz. 10.30 do 16.30 będzie możliwość uczczenia relikwii bł. Jana Pawła II, o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św., a o godz. 15.00 odmówiony różaniec z rozważaniami bł. Jana Pawła II. O godz. 15.30 konferencję nt.: „Papież – Człowiek dialogu z Bogiem, z ludźmi i z sobą” – wygłosi ks. dr Wojciech Parfianowicz.

W parafii pw. św. Gertrudy w Darłowie będzie miało miejsce w sobotę 12 października „Czuwanie papieskie” o godz. 19.00.

Parafia pw. św. Michała Archanioła w Jastrowiu wraz z młodzieżą z Niepublicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II przygotowuje Apel Fatimski połączony z rozważaniami papieskimi. Po Apelu uczestnicy apelu przejdą w procesji światła (odmawiając różaniec) z figurą Matki Bożej Fatimskiej do parafii NMP Królowej Polski w Jastrowiu.

W Słupsku w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej i Dnia Papieskiego w niedzielę 13 października o godz. 16.45 w kościele pw. NMP Królowej Różańca św. odbędzie się koncert „Madonny Pomorza”.

Źródło: http://www.koszalin.opoka.org.pl/new/i.php?m=5&i=844