Marsz dla Życia i Rodziny w Koszalinie i Szczecinku – 3 czerwca

Przed nami drugi Marsz dla Życia i Rodziny w Koszalinie.

To inicjatywa społeczna, w organizację której zaangażowały się władze miasta, organizacje pozarządowe,
stowarzyszenia, przedstawiciele
wspólnot katolickich, a więc wszyscy, których łączy przekonanie, że szacunek dla życia i rodziny stanowi fundament ładu społecznego. Tegoroczny marsz odbędzie się 3 czerwca. W tym samym czasie marsze odbywać się będą jeszcze w 40 miastach w Polsce, w łączności z VII Światowym Spotkaniem Rodzin z Ojcem Świętym Benedyktem XVI. Hasłem przewodnim tych spotkań jest „Rodzina receptą na kryzys”. Intencją organizatorów jest zwrócenie uwagi na kondycję rodziny w dobie kryzysu ekonomicznego i moralnego.

W Koszalinie marsz wyruszy o godz. 13.30 sprzed parafii pw. Ducha Świętego. Zbiórka na placu przed kościołem pół godziny wcześniej. Radosny kolorowy pochód rodzin przejdzie ulicami: Jana Pawła II, Władysława IV, Monte Cassino, Młyńska, Zwycięstwa, Piastowska do placu przy amfiteatrze. Na zakończenie marszu piknik rodzinny i wiele atrakcji: przegląd piosenki dziecięcej przedszkoli powiatu koszalińskiego, konkursy i zabawy dla rodzin, loteria fantowa.

W programie marszu także akcje towarzyszące, jak zbiórka krwi w ramach kampanii ogólnopolskiej „Podaruj kroplę miłości” oraz zbiórka pieluch i środków higienicznych dla podopiecznych Domu Samotnej Matki.

Zbiórka krwi odbędzie się w godzinach od 10.00 do 14.30 przy koszalińskiej katedrze. W ustawionym w okolicy pomnika Jana Pawła II autobusie pod opieką lekarza, każdy spełniający warunki będzie mógł oddać krew. Ważne jest, aby zabrać ze sobą dowód osobisty. Tego dnia wolontariusze będą rozdawali ulotki zachęcające co uczestnictwa w akcji.

Na zakończenie Marszu piknik rodzinny i wiele atrakcji: przegląd piosenki dziecięcej przedszkoli powiatu koszalińskiego, konkursy i zabawy dla rodzin, loteria fantowa.

Honorowy patronat nad Marszem dla Życia i Rodziny objęli prezydent miasta Koszalin Piotr Jedliński oraz biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak. W marszu udział wezmą m.in. wolontariusze i członkowie Hospicjum, Caritas, PCK, Domu Samotnej Matki, harcerze i skauci Royal Rangers Koszalin, Fundacji Po Piąte.

Kampanię „Podaruj kroplę miłości” oraz Marsz dla Życia i Rodziny wspierają Radio Plus Koszalin i „Gość Niedzielny”.

Tego samego dnia marsze odbywać się będą także w Pile i Szczecinku. Słupski Marsz dla Życia odbędzie się 27 maja.

Alicja Górska Radio Plus Koszalin i KAI

 

Źródło: http://www.koszalin.opoka.org.pl/new/i.php?m=5&i=564