Z Polski

Poznań: IV Urszulańskie Dni Młodych

Tak jak w ubiegłym rok nasza strona obejmuje swoim patronatem odbywające się w Poznaniu Urszulańskie Dni Młodych. W tym roku odbędą się ona w dniach 22-24.05 w Zespole Szkół Urszulańskich w Poznaniu. Hasło spotkania to „ZaSMAKuj ŻYCIA z Bogiem”. Spotkanie poprowadzą ks. Kazimierz Tyberski ze Zgromadzenia Księży Oblatów, długoletni kapelan więzienny, oraz o. Jacek Szymczak, dominikanin, pracujący w Katolickiej Agencji Informacyjnej. Goście zaproszeni na tegoroczne UDM : „Wyrwani z niewoli”- Piotr i Jacek, którzy podzielą się swoim świadectwem życia z Bogiem i będą go wielbić podczas koncertu hip-hopowego. Oprawą muzyczną zajmą się: Paweł Bębenek, Rafał Maciejewski i Michał Giełzak.

plakat_4udm_www_960

Więcej: http://urszulanskiednimlodych.osu.pl/

 

„Rozpal radość” – Trzecie Urszulańskie Dni Młodych w Poznaniu

Już po raz trzeci w Poznaniu odbędą się Urszulańskie Dni Młodych. Termin spotkania to 23-25 maja. Duszpasterzem spotkania podobnie jak w ubiegłych latach będzie ks. Radosław Siwiński,  twórca Domu Miłosierdzia w Koszalinie, koordynator dzieła nowej ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, organizator „Ewangelizacji Nadmorskiej”. Zaproszeni goście to m.in. Patrycja Hurlak – nawrócona aktorka, pani psycholog dr Maria Popkiewicz – Ciesielska oraz zespół Urška Band ze Słowenii. O stronę muzyczną spotkania zatroszczą się kompozytorzy – Piotr Pałka, Hubert Kowalski i Paweł Bębenek, którzy tworzoną muzyką świadczą o swojej relacji z Panem Bogiem.

Zwiastun spotkania:

Szczegółowe informacje na stronie: www.udm.osu.pl

IIIUDM_plakat_mały

Poznań: Urszulańskie Dni Młodych

W maju tego roku odbędą się kolejne, Drugie Urszulańskie Dni Młodych. Organizatorem spotkania są Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej, zakon kontemplacyjno – czynny, którego misją w Kościele jest wychowanie i nauczanie dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Drugie Urszulańskie Dni Młodych odbędą się w dniach 24-26 maja 2013
w Poznaniu. Hasłem tegorocznego spotkania przeżywanego w Roku Wiary są słowa „Powrót do wiary” zachęcające młodego człowieka do powrotu do źródeł swojej wiary, a także do zatrzymania się nad tajemnicą daru Chrztu Świętego. Spotkanie będzie także zachętą dla młodych do bycia aktywnymi w wierze, do odważnego głoszenia wiary w Boga na ścieżkach ich życia.

Nasz portal objął to wydarzenie swoim patronatem.

plakat_UDMSzczegółowe informacje na stronie: http://urszulanskiednimlodych.blogspot.com/

360 Sekund Przy Studni

Zapraszamy do udziału w adwentowych rekolekcjach internetowych „360 Sekund przy studni”, które poprowadzą redaktorzy portalu Profeto.pl: ks. Michał Olszewski SCJ i ks. Radek Warenda SCJ. Videokonferencje, które zaczną pojawiać się na sercańskim portalu ewangelizacyjnym od I Niedzieli Adwentu (tj. 2 grudnia) będą dostępne w języku migowym.

Zapowiedź i szczegółowe informacje dotyczące rekolekcji, które nasz portal objął patronatem medialnym, na stronie: http://profeto.pl/rekolekcje,572.html

Profeto.pl

Dziś ruszył sercański portal ewangelizacyjny Profeto.pl, który stworzyli: ks. Michał Olszewski SCJ /www.slowopana.com/ , ks. Radosław Warenda SCJ /www.radekscj.pl/  oraz ks. Przemek Król SCJ /www.duszpasterstwotalent.pl/. Za pośrednictwem strony będzie można duchowo uczestniczyć w Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu, czy internetowych rekolekcjach. W serwisie pojawiać się będą komentarze do Ewangelii, lectio divina oraz informacje dotyczące wydarzeń ewangelizacyjnych w Polsce. 

 

 

Więcej informacji na: http://profeto.pl/