Media

Karawana Bożego Miłosierdzia

Drodzy Przyjaciele Domu Miłosierdzia Bożego i jego posługi w służbie każdemu człowiekowi i Kościołowi, który bardzo kocham, gdyż zrodził On mnie do życia wiecznego i dał mi Jezusa.
Wiecie jak rzadko piszę coś do Was, ale wydarzenia ostatnich dni wymuszają, aby przedstawić w skrócie moje stanowisko. Jak wiecie 100 metrów przed Skrzatuskim Sanktuarium ludzie, którzy bronią zwierząt zaatakowali wraz z policją karawanę Bożego Miłosierdzia nie pozwalając na uroczyste zakończenie wraz z Biskupem dwutygodniowej wędrówki. Jednak po siedmiu godzinach policja przepraszając sprawę umorzyła. Więcej nie będę pisał gdyż prześlę Wam linki do dwóch artykułów opisujących całą sprawę. Organizacja broniąca zwierzęta w poniedziałek złożyła pozew do pilskiej prokuratury o maltretowanie koni. Czekamy na, mam nadzieję, bliski koniec tej aberracji.
Dla mnie jako zwykłego człowieka, który respektuje prawo i nie zna się dobrze na koniach kluczowymi postaciami są specjaliści. Poprosiliśmy 4 osoby o diagnozę stanu zdrowia koni i wszyscy czterej orzekli dobry stan koni. Wśród tych czterech specjalistów są dwaj panowie z powiatowej inspekcji weterynarii w Pile, czyli najważniejszy i najbardziej kompetentny urząd w okolicy potwierdza głupotę i kłamstwo organizacji, która chce oskarżyć nas o znęcanie się nad końmi.
Dzisiaj kiedy niektóre media ochoczo mówią o tej sprawie, zapominają chyba o specjalistach, ale chęć uderzania w Kościół jest smakowitsza niż zwykła i szara prawda, że konie są po prostu w dobrym stanie.
Manipulacja wiadomościami, jak wiecie, polega na tym, że na podstawie przesłanek prawdziwych dodaje się nieprawdę, albo przesłanki prawdziwe się błędnie interpretuje lub wyolbrzymia, lub pomniejsza. W tym przypadku chodzi o otarcia, które rzeczywiście miały miejsce, ale one według czterech specjalistów nie mają żadnego znaczenia. Stad też mogę śmiało powiedzieć, że organizacja ta kłamie.
Do mojej krótkiej wypowiedzi dołączę też list napisany przez jednego pana, który pochodzi z Piły i który brał udział w Karawanie. List ten napisał do Faktów Piskich, które najohydniej i w wielkim stronniczym kłamstwie napisały coś o tych wydarzeniach.

Piła, 19 września 2016r.
Szanowny Panie Redaktorze,
Pozwoli Pan, że w kilku zdaniach odniosę się do artykułu, który ukazał się w dniu dzisiejszym na łamach portalu faktypilskie.pl pod tytułem: Pielgrzymi znęcali się nad końmi.
W dniach 04-09 września br. uczestniczyłem w Karawanie Bożego Miłosierdzia (oraz osobiście byłem w dniu 18 i 19 września w Skrzatuszu), wraz z innymi dziewięcioma wolontariuszami Domu Miłosierdzia Bożego z Koszalina, oraz dwoma osobami odpowiedzialnymi tylko za opiekę na końmi, którzy zawodowo od wielu lat zajmują się pracą z tymi zwierzętami. Wykonują, na co dzień swoją pracę w jednej ze stadnin, w której przebywa przeszło pięćdziesiąt koni.
Odnosząc się wyłącznie do aspektu pracy tych osób nad końmi, stwierdzam, że tak rzetelnej a jednocześnie pełnej pasji i miłości i opieki nad końmi dawno nie widziałem.
Rozumiem, że chętnie nadaje się kłamstwu poklask, szczególnie jak można pokazać sprzeczność w głoszonym Słowie a hipotetycznym „znęcaniu się pielgrzymów nad końmi”.
To, że po czternastu dniach wspaniałej drogi, bezinteresownej życzliwości wielu ludzi spotykanych na drodze – polecam blog jednej z uczestniczek karawany http://galopemdonieba.blog.pl/ ,
niedane było tym wspaniałym młodym pełnym pasji ludziom wjechać na spotkanie podczas odbywanych się w sobotę Dni Młodych w Skrzatuszu – zawdzięczają „trosce” 100 metrów od Sanktuarium, ludziom mieniącym się obrońcami zwierząt.
Możliwe, że pan redaktor nie został poinformowany lub wprowadzony w błąd przez „obrońców zwierząt”, (bo w artykule trudno znaleźć o tym fakcie miejsce), ale w dniu dzisiejszym byłem obecny w Skrzatuszu, kiedy dokonywane były oględziny koni przez Powiatowego Lekarza Weterynarii, który nie stwierdził podanych „faktów” w artykule dotyczących stanu koni. Mało tego w protokole zawarte jest opinia o bardzo dobrym stanie koni i należytej nad nimi opiece.
Zapewne sprawa nie pozostanie bez odpowiedniego biegu wobec osób, które szkalowały, szkalują i pomawiają, a zupełnie nie robią sobie nic z rzeczywistych faktów w tej sprawie.
Jednocześnie przykro mi, że w pana redaktora portalu, dodatkowo tytuł artykułu „Pielgrzymi znęcali się nad końmi” zarówno pomawia moją osobę ( pół biedy, nadstawię drugi policzek), jak i tych wspaniałych młodych wolontariuszy, którzy przez dwa tygodnie nie oczekując od nikogo niczego samemu dając swoje serca, miłość wobec wszystkich ludzi, bez względu czy wyznawali naszą 1050 letnią wiarę w Jezusa Chrystusa i Jego Najświętszą Matkę, czy też nie, na koniec drogi otrzymali od swoich bliźnich w twarz. W Ewangelii św. Jana czytamy:, „Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować” (J I5, 20). A św. Paweł pisze: „Wszystkich, którzy chcą pobożnie żyć w Chrystusie Jezusie, spotkają prześladowania” (2 Tm 3,12). Ale my, jako wierni uczniowie Jezusa, który na Drzewie Krzyża pokazał nam jak kochać człowieka. Każdego człowieka. Staramy się kochać i wybaczać.
Więc wybaczam panie redaktorze

http://www.radioplus.pl/…/otarcia_czy_rany_czy_byla_koniecz…
http://koszalin.gosc.pl/doc/3456670.Kon-by-sie-usmial

Z wyrazami szacunku
ks. Radosław Siwiński

14199191_1769768393239868_3021899627886732414_n

Koszalin: Warsztaty medialne

Telewizja Dobre Media zaprasza młodych ludzi (gimnazjum, liceum, studenci i nie tylko) na warsztaty medialne prowadzone w kooperacji z Domem Miłosierdzi Bożego i parafią Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszalinie, które odbędą się w dniach 11-13.09.2015.

W programie zajęcia:
– z umiejętności posługiwania się aplikacjami social media,
– nadawania transmisji na żywo przez youtube,
– obsługa kamer i prowadzenie transmisji na żywo z uroczystości 70-lecia Obecności Zakonu Franciszkanów w Koszalinie.
Najlepsi uczestnicy warsztatów będą obsługiwać transmisję na żywo ze Skrzatusza.

Zajęcia będą odbywać się Domu Miłosierdzia Bożego oraz w biurze Dobrych Mediów w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszalinie. Bazę noclegową będzie stanowił Dom Miłosierdzia Bożego. Prosimy zabrać ze sobą:
– śpiwory,
– suchy prowiant.

Informacje i zapisy ks. Krzysztof Witwicki 506 429 881

warsztaty med

Będzie się działo!

Kochani! od jutro (piątku) nasza Diecezja będzie gościła o. Johna Bashoborę w Słupsku, Kołobrzegu, Szczecinku i Pile. W spotkaniach będzie uczestniczyć łącznie ponad 7000 osób. Wiemy, że Bóg z tymi, którzy Go miłują współdziała we wszystkim dla ich dobra, dlatego już cieszymy się z owoców rekolekcji i spotkania z Panem Jezusem. Chwała Tobie Jezu we wszystkim co uczynisz, zachwycające są Twoje dzieła!

Dla tych, którzy z różnych względów nie mogą osobiście uczestniczyć w rekolekcjach jest możliwość uczestnictwa internetowego przez naszą diecezjalną telewizję Dobre Media. Prosimy serdecznie o modlitwę za o. Johna, organizatorów spotkania jak i tych, którzy przyjadą do miast Diecezji.

Strona transmisji www.DobreMedia.org

„October Baby” w Koszalinie

13 grudnia w kinie Kryterium w Koszalinie odbędą się dwa pokazy filmu „October Baby”.

Film opowiada historię dziewczyny, która urodziła się w wyniku nieudanej aborcji. Ten drażliwy dla opinii publicznej temat sprawił, że nie zainteresowało się nim żadne studio filmowe, nie zobaczymy go także w repertuarze kin.

 

Specjalne pokazy w koszalińskim kinie odbędą się o 17:00 i 19:30.  Do wejścia na salę uprawniają bezpłatne zaproszenia, które można zamawiać w Wydziale Duszpasterskim Kurii Biskupiej w Koszalinie, ul. kard. Wyszyńskiego 25, 75-062 Koszalin, tel. 94 343 87 17 (18); kom. 601 895 573 (ks. Krzysztof Włodarczyk); email: wlodarczyk@koszalin.opoka.org.pl. Będą one rozdawane według kolejności zgłoszeń aż do wyczerpania limitu (ilość miejsc w kinie wynosi 420).

 

 

Szczegóły na stronie: http://www.koszalin.opoka.org.pl/new/i.php?m=5&i=668

360 Sekund Przy Studni

Zapraszamy do udziału w adwentowych rekolekcjach internetowych „360 Sekund przy studni”, które poprowadzą redaktorzy portalu Profeto.pl: ks. Michał Olszewski SCJ i ks. Radek Warenda SCJ. Videokonferencje, które zaczną pojawiać się na sercańskim portalu ewangelizacyjnym od I Niedzieli Adwentu (tj. 2 grudnia) będą dostępne w języku migowym.

Zapowiedź i szczegółowe informacje dotyczące rekolekcji, które nasz portal objął patronatem medialnym, na stronie: http://profeto.pl/rekolekcje,572.html

Profeto.pl

Dziś ruszył sercański portal ewangelizacyjny Profeto.pl, który stworzyli: ks. Michał Olszewski SCJ /www.slowopana.com/ , ks. Radosław Warenda SCJ /www.radekscj.pl/  oraz ks. Przemek Król SCJ /www.duszpasterstwotalent.pl/. Za pośrednictwem strony będzie można duchowo uczestniczyć w Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu, czy internetowych rekolekcjach. W serwisie pojawiać się będą komentarze do Ewangelii, lectio divina oraz informacje dotyczące wydarzeń ewangelizacyjnych w Polsce. 

 

 

Więcej informacji na: http://profeto.pl/